Ayia Napa

Ayia Napa

Ayia Napa to niezwykle popularny kurort w południowo – wschodniej części Cypru. Niegdyś mała wioska, dziś prężnie działające, turystyczne miasto.

Ayia Napa cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na… piękne plaże. Tych na Cyprze jak na lekarstwo, a tu bezpośrednio na sporym terenie możemy rozkoszować się szeroki, piaszczystymi plażami. Jedną z nich jest chociażby opisywana w przewodnikach Nissi Beach, na którą przyjeżdżają turyści z całej wyspy.

Kurort ten to również niezwykle popularne miejsce wśród młodzieży ze względu na rozrywkowy charakter miejscowości. To właśnie w Ayia Napa znajdziemy liczne kluby i dyskoteki i poleca się to miejsce jako najbardziej rozrywkowe na Cyprze.

Właśnie z racji plaż oraz infrastruktury sprzyjającej masowej turystyce, wiele biur podróży oferuje swoje hotele właśnie w tym miejscu, omijając chociażby Paphos czy Limassol.

Historia tego miejsca jest typowa dla tego typu kurortów. Zaczęło się od małej wioski rybackiej, której zaletą były plaże znajdujące się w najbliższej okolicy. Z czasem miejsce to zostało obudowane licznymi hotelami, które ściągnęły na miejsce turystów. To wszystko wiązało się oczywiście z cała obudową turystyczną, czyli sklepami, restauracjami czy klubami.

Jeśli zależy Wam na lokalnych plażach, ale nastawiacie się na spokojny wypoczynek, polecamy wczasy w Ayia Napa przed i po sezonie. W kwietniu wszystkie kluby są jeszcze pozamykane. W tym miesiącu oraz w pierwszej połowie maja, listopadzie czy grudniu dominują emeryci oraz rodziny z dziećmi.

My trafiając tutaj w grudniu zostaliśmy totalnie wymarłe miasto z pozamykanymi hotelami. Dla porównania w pozostałych opisywanych przez nas kurortach, toczyło się spokojniejsze, turystyczne życie.

Znajdź dla siebie najtańszy nocleg w Ayia Napa:

Ayia Napa
Ayia Napa
Ayia Napa

Dodaj komentarz