Larnaka

Larnaka to sporej wielkości kurort, w którym liczba ludności szacowana jest na ponad 50 tysięcy. Jest trzecim co do wielkości miastem Cypru.

Larnaka to starożytny Kition. Pierwsze ślady dawnych czasów ujrzeliśmy już po wjeździe do miasta, gdy po prawej stronie ukazał nam się pięknie zachowany akwedukt. Nie sposób przejść obok niego obojętnie zwłaszcza, że wszystko można dosłownie dotknąć.

Larnaka Akwedukt

Sama część turystyczna jest bardzo przyjemna, czysta i zadbana. Znajduje się tutaj nowoczesny deptak, którym można kilometrami spacerować wzdłuż wybrzeża. To tutaj zlokalizowana jest również baza hotelowa oraz gastronomiczna, którą spotykamy na każdym kroku. W sezonie miasto tętni życiem.

Larnaka
Larnaka
Larnaka

W porównaniu do innych popularnych kurortów, Larnaka to przede wszystkim… plaże! To w końcu prawdziwy rarytas, a tutaj szerokie piaszczyste i piaszczysto – żwirkowe plaże ciągną się długo wzdłuż morza. Co ciekawe okolice morza to bardzo rozbudowane strefy płatnego parkowania. Wielkie parkingi z samoobsługowymi płatnościami znajdziemy w okolicach Mackeznie Beach.

Jedną z ciekawych rzeczy wartych zobaczenia jest Cerkiew św. Łazarza z IX wieku, znajdująca się blisko linii brzegowej. Wybierając się do Larnaki na część dnia warto wcześniej sprawdzić godziny wstępu. Poza tym fort znajdujący się przy miejscowej promenadzie.

Larnaka - Cerkiew św. Łazarza
Larnaka - Cerkiew św. Łazarza
Larnaka

Larnaka jest znanym miastem ze względu na port lotniczy znajdujący się bardzo blisko miasta i popularnej plaży Mackenzie. Lata tu nasz rodzimy przewoźnik – LOT, a także Wizz Air. Oczywiście z polskich portów lotniczych również samoloty czarterowe z klientami biur podróży.

Przewodniki również zachwalają słynne słone jezioro znajdujące się na obrzeżach miasta, gdzie w pewnych okresach można spotkać brodzące flamingi. My będąc w grudniu nie zobaczyliśmy ani jednego, za to okolica wydaje się ciekawą alternatywą dla chcących zaznać spokoju od rozrywkowej, turystycznej części miasta.

Dodaj komentarz