Jak dostać się na Cypr

Jak dostać się na Cypr?

Cypr jest wyspą znajdującą położoną na morzu śródziemnym, stąd głównym środkiem transportu będzie tu oczywiście samolot. Istnieje tu dość rozbudowana możliwość dostania się z polskich lotnisk.

Na starcie zaznaczam, że na Cypr – do miejscowych portów dostaniemy się bez problemu za pomocą promu z wielu części lądu, w tym również z greckiego Pireusu. Głównym portem docelowym jest tutaj Limassol. Zakładamy jednak, że zdecydowana większość osób planujących podróż na Cypr rozważa jedynie opcję transportu lotniczego.

W południowej, greckiej części Cypru mamy dwa porty lotnicze – w Paphos oraz Larnace.

Linie regularne

Od bardzo wielu lat bezpośrednie połączenie do Larnaki oferuje nasz narodowy przewoźnik – LOT. Wyloty z Warszawy, zwłaszcza w sezonie letnim, odbywają się zwykle przez większą część tygodnia. Oczywiście istnieje bardzo rozbudowana możliwość kombinowanych przelotów – z przesiadkami. Czasem w niewielkiej cenie można dostać się (głównie do Larnaki) z międzylądowaniem w Kijowie czy Atenach.

Low Cost

Popularne „tanie linie lotnicze” również operują Cypr! Kupując bilety z odpowiednim wyprzedzeniem można je często nabyć w bardzo niskiej cenie. Low costy dają poza tym możliwość zabookowania „gołych” biletów – bez bagażu rejestrowanego, co bardzo obniża koszt podróżowania.

Najpopularniejsi przewoźnicy – Ryanair oraz Wizz Air oferują zarówno połączenia do Paphos (Ryanair z Krakowa), jak i do Larnaki (Wizz Air z Warszawy i Katowic).

Czartery

Polskie biura podróży czarterują samoloty wykonujące połączenia zarówno do Paphos jak i do Larnaki. Nie wszyscy wiedzą, że na takie loty również można często kupić miejsca. Nie ma ich najczęściej w popularnych wyszukiwarkach i trzeba się o nie pytać w biurach. W czarterach w cenę biletu jest wliczony przewóz bagażu rejestrowanego.

Wczasy

Bardzo duża część osób chcących możliwie tanio zorganizować sobie pobyt na Cyprze, decyduje się na ofertę… biur podróży. Tak! Składając samodzielnie przelot tanimi liniami, transfery z lotniska czy jakieś zakwaterowanie nie zawsze wyjdzie to najtaniej. Biura podróży – najczęściej przed i po sezonie mają dobre oferty last minute, które pozwalają kupić kompletne, tygodniowe wakacje, w dodatku z wyżywieniem za około tysiąc złotych / osoba. W cenie mamy wszystko – przelot z bagażami, transfery z/na lotnisko, hotel z wyżywieniem oraz ubezpieczenie. Od jakiegoś czasu sporo osób poluje na takie oferty z Itaki, którzy w dobrej cenie oferują najczęściej dwa hotele – Flamingo Beach w Larnace oraz Veronica w Paphos.

Dodaj komentarz