Gniazdka na Cyprze

Gniazdka na Cyprze

Po panowaniu Brytyjczyków na wyspie pozostał nie tylko lewostronny ruch uliczny i kierownica w samochodzie po prawej stronie, ale również brytyjskie gniazdka elektryczne.

Z tego względu żadne z naszych urządzeń nie będzie dało na miejscu się podłączyć. Potrzebna jest do tego specjalna przejściówka – adapter. Można ją w kupić większości sklepów ze sprzętem elektronicznym i dużych supermarketach (choć akurat w Auchan były jedynie dostępne przejściówki z polskich na angielskie).

Przejściówek w ofercie jest bardzo dużo i często oznaczone są skrótami krajów. W tym przypadku raczej nie spotkamy informacji o Cyprze. Należy się kierować kodem Wielkiej Brytanii (GB).

Jeśli nie kupicie adaptera przed podróżą – nic straconego. W większości hoteli są dostępne do kupienia bądź wypożyczenia. Nawet w sklepach z pamiątkami czy podstawowymi produktami. Co ważne, cenowo wychodzi to niezwykle podobnie. Za nasz adapter zapłaciliśmy w Media Markt koło 12 PLN, natomiast w sklepach z pamiątkami walaly się w koszach po około 2,5 euro.

Pamiętajcie również o tym, że adapter umożliwi nam podłączenie tylko jednej wtyczki 🙂 Jeśli macie zamiar ładować telefon po dniu spędzonym na zwiedzaniu, a jednocześnie suszyć włosy, gotować wodę w czajniku czy ładować drugi telefon – przyda się rozgałęźnik bądź kolejny adapter 🙂

Adapter do gniazdka
Adapter do gniazdka

Dodaj komentarz